Esmek ilçelerde kadınların yüzünü güldürüyor

Çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere tüm Eskişehirlilerin el becerilerini geliştirebilmeleri, kişisel gelişim sağlayabilmeleri ve meslek sahibi olmaları amacıyla hizmet veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), kent merkezinde ulaştığı on binlerce kişiden sonra ilçelerde de kadınların yüzünü güldürmeye başladı. Çifteler ve Seyitgazi’de açılan kurslara büyük ilgi gösteren kadınlar, el sanatları kurslarında üretmenin keyfini yaşıyorlar. 

2001 yılında kurulan ve her yıl 15 bine yakın Eskişehirliye ücretsiz kurs imkanı sağlayan ESMEK, kadınların boş vakitlerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla Çifteler ve Seyitgazi’de el sanatları kurslarını açtı. Mesafe ve maske kuralları çerçevesinde kurslara büyük ilgi olduğunu ifade eden ESMEK yetkilileri, kırkyamadan ev meşrufatına, hediyelik eşyadan ahşap boyamaya kadar birçok farklı alanda kadınlara ücretsiz eğitim verildiğini belirttiler. 

Kadınların ESMEK kurslarına ilgisinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ise “Kent merkezinde kadınlara birçok fırsat sunan Büyükşehir Belediyemiz, ilçemizdeki kadınlara da birbirinden özel kurslar ile eğitimler veriyor. Hemşehrilerimiz burada ürettikleri birbirinden değerli ürünleri satarak aile ekonomilerine destek olacaklardır. Ben Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e ilçemize vermiş olduğu tüm hizmetler dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi. 

Kurslardan faydalanmak isteyen kadınların 0222 220 76 99 üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini belirten ESMEK yetkilileri, pandemi koşullarına uygun olarak eğitimlerin devam edeceğini ifade ettiler.

Tüm hakları saklıdır. © 2020