Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi'nden görme engellilere özel program
30.11.2020 14:47:20
 width=
Paylaş
Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi'nden görme engellilere özel program

Gelecek Eskişehir’den Geçecek sloganıyla hizmet veren ve her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, pandemi nedeniyle Mart ayından beri ziyarete kapalı olduğu için etkinliklerini çevrimiçi olarak gerçekleştiriyor. Çocuklara, yetkişkinlere ve eğitimcilere özel atölyelerin düzenlendiği merkezde ilk kez sesli betimleme tekniği ile görme engellilere özel bir program düzenlenecek.

‘Gelecek Eskişehir’den Geçecek’ sloganıyla açılan ve her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi pandemi nedeniyle Mart ayından beri ziyaretçi kabul edemiyor. Çocukların vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmeleri için birçok etkinlik ve atölye düzenleyen Bilim Deney Merkezi, salgın nedeniyle çalışmalarına online olarak devam ediyor. Çocukların dışında ebeveyn ve eğitimci atölyeleriyle de önemli çalışmalara imza atan merkez, ilk defa sesli betimleme tekniğini kullanarak görme engelli vatandaşlar için özel bir program düzenlemeye hazırlanıyor. 2 Aralık Çarşamba günü saat 20.00’de Zoom üzerinden gerçekleştirilecek Havadaki Küçük Kumlar, merkezin sunum programına da eklenerek daha sonra faydalanmak isteyen görme engelli gruplarla buluşmaya devam edecek. 

Vatandaşların rezervasyon için 444 8 236 veya 0534 011 72 78 üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini belirten Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi yetkilileri, vatandaşların aynı numaralar üzerinden online atölyeler hakkında da bilgi alabileceklerini ifade ettiler.

Tüm hakları saklıdır. © 2020