Süllü'den 19 Mayıs gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
18.05.2021 14:34:39
 width=
Paylaş
Süllü'den 19 Mayıs gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ DR. JALE NUR SÜLLÜ’NÜN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI 

 Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919, kurtuluş ve kuruluşun ilk adımını attığı bir başlangıçtır. Bu başlangıç, Anadolu topraklarında umudun, cesaretin ve azmin taşıdığı anlamı halka hatırlatarak ulus olma yolunda ilerlemenin ilk adımı olarak tarihimize kazınmıştır. Samsun’dan Anadolu’ya yayılan bağımsızlık ruhu, vatan topraklarında yazılan destana dönüşmüş ve Cumhuriyet ile taçlanmıştır. 

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığımızın temelinde yatan ekonomik kalkınmanın, gelişmenin, bilimin ve sanatın “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” gençlerle gerçekleşeceğine olan sarsılmaz inancıyla Türkiye Cumhuriyeti'ni gençlere emanet etmiştir. 

“Bütün ümidim gençliktedir” diyen Atamızın yolundan asla ayrılmayanlar olarak, bizler de ülkemizde yepyeni başlangıçları, umut dolu yarınları gençlerimiz ile birlikte yaratacağımıza yürekten inanarak gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum dedi.

 

Popüler Haberler
Tüm hakları saklıdır. © 2020