İstanbul
DOLAR23.3751
EURO25.2046
ALTIN1474.4

Bazı ünlüler doğum günlerini Otizm Vakfı'na bağışladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bazı ünlüler doğum günlerini Otizm Vakfı'na bağışladı
Abone ol
Burcu Biricik, Selen Uçer, Bülent Parlak, Sarp Akkaya, Doğukan Manço gibi tanınmış isimler doğum günlerini Tohum Otizm Vakfı’na bağışladı. Çevrelerini hediye ya da benzeri sürprizler yerine kampanyalarına destek olmaları için harekete geçiriyorlar.

 

Mustafa SARIİPEK/
Burcu Biricik, Selen Uçer, Bülent Parlak, Sarp Akkaya, Doğukan Manço gibi tanınmış isimler doğum günlerini Tohum Otizm Vakfı’na bağışladı. Çevrelerini hediye ya da benzeri sürprizler yerine kampanyalarına destek olmaları için harekete geçiriyorlar.

İş dünyası ve sanat camiasından Burcu Biricik, Selen Uçer, Bülent Parlak, Sarp Akkaya, Doğukan Manço gibi tanınmış isimler doğum günlerini Tohum Otizm Vakfı’na bağış kampanyasına dönüştürdü. Ünlüler evrelerini hediye ya da benzeri sürprizler yerine kampanyalarına destek olmaları için harekete geçiriyorlar.


20 yıldan beri otizm spektrum bozukluğu olan çocuklar, gençler ve aileleri için çalışan Tohum Otizm Vakfı'nın çalışmalarını desteklemek için ünlü isimler harekete geçti. İyilik Paylaş Platformu üzerinden kampanya başlatan Burcu Biricik, Selen Uçer, Bülent Parlak, Sarp Akkaya ve Doğukan Manço doğum günlerini Tohum Otizm Vakfı için bağışladılar.

 

“DOĞUM GÜNÜNÜ PAYLAŞ”
Tohum Otizm Vakfı için yapılan “doğum gününü paylaş” kampanyalarına her geçen gün yenisinin eklendiğini belirten Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Burçak Karakaya “Vakfımızın çalışmalarını desteklemenin farklı bir yolu olarak ‘doğum gününü paylaş’ kampanyaları hem farkındalık hem de eğitim çalışmalarımıza kaynak sağlanması açısından bizler için önemli. Kampanyalarını çevreleri ile paylaşan, bağış yapıp kampanyalara katkı sunan destekçilerimiz Vakfımızın eğitim çalışmalarına destek oluyor.  Umutla başlanan yeni bir yaşın mutluluğunu otizmli çocukların eğitimine dönüştüren Burcu Biricik, Selen Uçer, Bülent Parlak, Sarp Akkaya, Doğukan Manço ‘ya ve tüm destekçilerimize teşekkür ederiz” dedi.
  
TOHUM OTİZM VAKFI HAKKINDA 

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, “otizm spektrum bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacı ile 15 Nisan 2003 tarihinde kuruldu. Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı alan çocuklar, gençler ve ailelerinin yanı sıra kaynaştırma ortamlarında hizmet alan diğer özel eğitim gerektiren çocuklar, gençler ve aileleri için de her biri alanında uzman profesyoneller tarafından eğitimler sağlamakta ve bu alanda farklı projeler geliştirmektedir. Özel Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu, ABD'de bulunan Princeton Çocuk Gelişim Enstitüsü'nün (Princeton Child Development Institute-PCDI) bir yaygınlaştırma koludur ve 2006'dan beri eğitim veriyor. Okulnda yürütülen yoğun özel eğitim hizmetleri, başta Amerika Birleşik Devletleri (ABD) olmak üzere pek çok ülkede 70 yılı aşkın süreli bir geçmişi olan uygulamalı davranış analizi (ABA-Applied Behavior Analysis) modeline dayalı. Okul'da bugüne kadar 2 bin 510 çocuk eğitim alırken, bin 115 çocuğa burs desteği sağlandı.
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muğla açıklarında 96 düzensiz göçmen kurtarıldıÖnceki Haber

Muğla açıklarında 96 düzensiz göçmen kur...

Bahar yağmurları, hububatta yüksek rekolte beklentisini artırdıSonraki Haber

Bahar yağmurları, hububatta yüksek rekol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar