İstanbul
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3

CHP’li Marmaris Belediyesi’nde yüzde 61 zam

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’li Marmaris Belediyesi’nde yüzde 61 zam
Abone ol
Muğla’nın Marmaris Belediyesi Personel A.Ş. de çalışan 543 işçiye yüzde 61 oranında zam yapıldı. Maaşlar 6 bin 972 ile 9 bin 436 TL arasında değişirken tüm çalışanlara unvanları ve çalıştıkları yerler baz alınarak 800 ila 2 bin TL arasında görev tazminatı verildi.

Mustafa SARIİPEK/MUĞLA

 

Muğla’nın Marmaris Belediyesi Personel A.Ş. ile Genel İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında 543 işçiye yüzde 61 oranında zam yapıldı. Maaşlar 6 bin 972 ile 9 bin 436 TL arasında değişirken tüm çalışanlara unvanları ve çalıştıkları yerler baz alınarak 800 ila 2 bin TL arasında görev tazminatı verildi. Direksiyon primi, yakacak yardımı, çocuk yardımı yüzde 50 artırıldı ayrıca yemek yardımında yüzde 90 oranında artış sağlandı. Sosyal yardımlarda yüzde 50 ile 350 arasında artış yapılan sözleşmede tüm bu artış oranları değerlendirildiğinde toplamda yüzde 61 oranında zam yapılmış oldu.

İMKANLARIMIZI ZORLADIK

Tüm imkanlarını zorlayarak çalışanların şartlarının iyileşmesi yönünde üzerlerine düşeni yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Hiçbir beldenin yaşamadığını biz yaşadık. Potansiyeli, gücü yüksek bir kent olarak bu kadar darbeye rağmen dik durmasını bildik, durmaya da devam ediyoruz. Son aylarda ne sizin elinizde ne de idare olarak bizim elimizde olan unsurlardan kaynaklı; genel idarenin kötü yönetimin getirdiği sonuçtan dolayı hepimiz mağduriyet içerisine girdik. İmkanlarımızı zorlayarak sizlerin şartlarının iyileşmesi yönünde üzerimize düşeni yapacağımızı ifade ettik. Bugün de çok şükür ki uzun görüşmeler sonucunda karşılıklı anlayış çerçevesi içerisinde şartlarınızı iyileştirmiş bulunuyoruz” dedi.

DENGELERİ KORUMAK ZORUNDAYDIK

“Gönül ister ki çok daha iyilerini yapalım” diyen Oktay sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ben sizlere çok daha iyisini vermek istiyorum ama dediğim gibi burada asıl olan denge. Tüm görüşme sürecinde buna hassasiyet gösterdik. Sendika temsilcisi arkadaşlarımız da konunun farkında olarak bu anlayışın içinde yer aldılar. Son aylarda yaşadığımız psikolojiyi bir kenara bırakarak daha da konsantre bir şekilde hizmetimizi daha yukarılara çıkarmak olacaktır. Ben tek tek tüm emekçi kardeşlerimin bundan geri duracağını düşünmüyorum. Bu sözleşmeden sonra performansların daha yukarı çıkacağına inanıyorum. Hepinize güveniyorum. Sözleşmemiz tekrar hepimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadesini kullandı.

SENDİKA BAŞKANINDAN OKTAY’A ALKIŞ

Genel– İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş, “Bizler emekçiler olarak zaten son iki yılda çok büyük zorluklar yaşadık. Hem Marmaris özelinde yaşanan afetleri ve bunun üzerine ekonomik sıkıntıları hep beraber yaşadık. Biz ne yaptıysak işçi arkadaşlarımızla beraber işçi arkadaşlarımızın iyiliği için yaptık. Bunu da bize en iyisini yapmaya çalışan başta bürokratlar olmak üzere en son noktada Başkan Bey bütün limitleri zorlayarak her zaman daha iyisini vermeye çalıştığı için sizler adına alkışlamak istiyorum. Hepimize hayırlı olsun” diye konuştu. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Asiye halasına teslim edildiÖnceki Haber

Asiye halasına teslim edildi

Akşener’den Armutlu esnafına ziyaretSonraki Haber

Akşener’den Armutlu esnafına ziyaret

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar