İstanbul
DOLAR23.3751
EURO25.2046
ALTIN1474.4

"Çiftçinin ve esnafın borçlarını faizsiz sileceğiz"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Çiftçinin ve esnafın borçlarını faizsiz sileceğiz"
Abone ol
Esnafın derdini anlatacağı bir yer olsun istiyoruz” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, iktidara geldiklerinde esnafın derdini anlatacağı ve esnafın sorunlarına çözüm üretecek Esnaf Bakanlığı’nın kurulacağını belirterek, “Esnaf bugün derdini nereye anlatacak. Bir bakanlık var mı? Milyonlarca esnaf var, Allah nasip ederse göreceksiniz Esnaf Bakanlığı kuracağız. Esnafın derdini anlatacağı bir yer olsun istiyoruz” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, geçtiğimiz aylarda seçimle yönetimleri belirlenen Balıkesir’deki esnaf ve sanayi odalarına ziyarette bulundu. Bu kapsamda CHP’li Akın, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Borsası ve Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği’ni (HAYKOOP) ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarında altı siyasi parti liderinin bir araya geldiğini anımsatarak “Millet İttifakı diyoruz. Altı ayrı parti lideri Türkiye’nin geleceği için bir arada. Her birimiz Türkiye'nin sorunlarını çözmek istiyoruz. Türkiye'yi içinde bulunduğu bu tablodan çıkarmak istiyoruz. Daha yaşanabilir Türkiye olsun diye mücadele ediyoruz” diye konuştu.

‘ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ’

İktidara geldiklerinde Esnaf Bakanlığını kuracaklarını vurgulayan CHP’li Akın, şunları dile getirdi:

“Esnaf perişan halde. Siftahsız dükkân kapatıyor. Bir süre sonra da kepenklerini kapatıp iş aramaya başlıyor. Esnaf borcunu ödeyemez durumda. Bırakın borcunu elektriğini ve kirasını bile ödeyemiyor. Esnafımızın; esnaf kredi kooperatiflerinden ya da bankalardan aldıkları kredilerini ödeyemediğini bilmeyen, duymayan kalmadı. Buna karşın iktidarın ise bu konu umurunda bile değil. Biz iktidarımızda bu borçların faizlerini sileceğiz. Esnaf rahat nefes alsın. ‘Bu devlet bana sahip çıkıyor’ desin. Esnaf bugün derdini nereye anlatacak. Bir bakanlık var mı? Milyonlarca esnaf var, Allah nasip ederse göreceksiniz Esnaf Bakanlığı kuracağız. Esnafın derdini anlatacağı bir yer olsun istiyoruz.”

‘BORÇLARIN FAİZİ SİLİNECEK’

AK Parti iktidarının çiftçiyi de sahipsiz bıraktığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Eğer çiftçiyi toprağa küstürürseniz, çiftçi ekmez. Çiftçi ektiği ürünün karşılığını alamazsa zarar eder. Eğer siz çiftçiye pahalı mazot verirseniz, çiftçi ne yapacak? İlacı pahalı, gübresi pahalı, tohumu pahalı olursa ne yapacak? İktidarımızda çiftçilerin tarım kredi kooperatiflerinden ve bankalardan aldıkları kredilerin faizlerini ilk bir hafta içinde sileceğiz” diye konuştu. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YKS hazırlık öğrencilerine ek kitap sürpriziÖnceki Haber

YKS hazırlık öğrencilerine ek kitap sürp...

Tekirdağ'da kokain operasyonuSonraki Haber

Tekirdağ'da kokain operasyonu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar