İstanbul
DOLAR19.1877
EURO20.8399
ALTIN1215.2

Deprem bölgesi Hatay’da başlayan film gibi hikâye

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Deprem bölgesi Hatay’da başlayan film gibi hikâye
Abone ol
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin 15’nci gününde Hatay’da enkaz altından sağ çıkarılarak Muğla’ya getirilen Boxer cinsi köpek Köfte’yi yine Hatay depreminden sağ kurtulan öğretmen çift sahiplendi.

Mustafa SARIİPEK/MUĞLA
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin 15’nci gününde Hatay’da enkaz altından sağ çıkarılarak Muğla’ya getirilen Boxer cinsi köpek Köfte’yi yine Hatay depreminden sağ kurtulan öğretmen çift sahiplendi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin 15’nci gününde Hatay’da enkaz altından sağ çıkarılan Boxer cinsi köpek “Köfte” yine Hatay depreminden sağ kurtulan öğretmen çift tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde sahiplenildi. Deprem bölgesi Hatay’da başlayan film gibi hikâye Muğla’da duygusal ve mutlu bir buluşma ile noktalandı ve Köfte yeni ailesine kavuştu.
KADERİMİZ AYNI, ORTADA BIRAKAMAZDIK

6 Şubat’ta yaşanan ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremin ardından birçok hayat hikâyesi ortaya çıktı. Hatay Defne’de öğretmenlik yapan Hasret Yılmaz Kahleoğlulları ve eşi depremden çocukları ile sağ kurtuldu. Sonrasında farklı şehirlerde bulunan aile son olarak Muğla’ya geldi. Sosyal medya aracılığı ile öğretmen arkadaşlarının enkaz altından bir köpeği sağ çıkardığını görünce herkesi etiketleyerek paylaşım yapan Kahleoğulları’na Muğla Büyükşehir Belediyesi ulaştı ve yaralı köpeği Muğla’ya getirdi. Tüm bakımları, tedavisi yapılan Köfte tamamen iyileşince Hasret Yılmaz Kahleoğulları’na teslim edildi.
YÖNETMEN YÜKSEL AKSU BİZİ MİSAFİR ETTİ 
Köfteyi teslim almak için Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ne gelen Hasret Yılmaz Kahleoğulları duygularını şöyle ifade etti; “Depremden sonra 3 şehir değiştirerek Muğla’ya ulaştık. Muğla’da daha önce hiç tanımadığımız yönetmen Yüksel Aksu’nun evinde kaldık. Sağ olsun bize evini açtı. Ailesi, komşuları bizlere sahip çıktı. İki çocuğumuz var onları okula yazdırdık. Eşim deprem bölgesinde kalarak yardım faaliyetlerine katıldı ve 10 gün sonra bize katıldı. Bir süredir kiralık ev bakıyorduk ve bulduk. Bu şehirde hiç kimseyi tanımıyorduk ama müthiş bir dayanışma gördük. Belediyeden, yöre halkına, meslektaşlarımızdan komşularımıza herkes bizlere yardımcı oldu. Tuttuğumuz eve herkes her gün bir eşya getirdi ve evimizin eşyalarını tamamladık. Haberlerde duyuyoruz fırsatçıları ama biz hep iyi insanlarla karşılaştık. Muğla’ya ne kadar teşekkür etsek az. Çocuklarımızın eğitimi ve Hatay’da evlerimizin inşasına kadar buradayız” dedi.
“YARDIM TALEBEMİZE MUĞLA KOŞTU VE KÖFTE MUĞLA’YA GELDİ” 
Hasret Yılmaz Kahleoğulları Köfte’ye nasıl ulaştıklarını ve sahiplenme sürecini de şöyle anlattı: “Deprem bölgesindeki öğretmen arkadaşımız aynı zamanda Hatay Akademi Orkestrası Şefi Ali Uğur depremin 15. gününde tamamen yıkılmış bir evin enkazından Köfte’yi sağ salim çıkarmış. Sosyal medya hesabından paylaşım yapabiliriz, yaralı diye yazdı. Ben deprem bölgesindeki can dostlar için ne gibi hizmetler var hemen araştırdım ve gönüllü veteriner ve çadırları olduğunu öğrendim. Genç bir arkadaş adı Özcan, mühendis. Onlar aracılığı ile Köfte’nin tedavisi yapıldı ama çadırda sadece 2 gün kalabileceği söylendi. Ben sosyal medyada yardım istedim. Biz çevremizdeki komşularımızı kurtaramadık, betonları kaldıramadık gücümüz yetmedi bari bu canı kurtaralım dedim. Etiketlediğimiz isimler arasından Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Osman Gürün Köfte’nin sağ salim Muğla’ya getirilmesini sağladı. Köfte’nin kalça kısmında ezilme tedavisi tamamlanınca bize teslim edildi. Buruk bir mutluluk yaşıyoruz. İlk defa köpeğimiz olacak.”
 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fenerbahçe 1-0 SevillaÖnceki Haber

Fenerbahçe 1-0 Sevilla

Dünya Saati: Kayıplarımızı anma saatiSonraki Haber

Dünya Saati: Kayıplarımızı anma saati

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar