İstanbul
DOLAR19.19
EURO20.8433
ALTIN1215.4

DP lideri Uysal'dan Deprem açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DP lideri Uysal'dan Deprem açıklaması
Abone ol

 Bugün saat: 04.17’de ülkemizin büyük bir bölümünü etkileyen 7.7 şiddetindeki depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Afet bölgelerinde enkaz altında kalan vatandaşlarımıza yönelik arama ve kurtarma çalışmalarında bulunan tüm görevlilerimize güç ve kuvvet diliyoruz. Bölgede sürdürülen arama ve kurtarma çalışmaları esnasında yeniden saat: 13.24’te 7.5 şiddetinde başka bir depremin daha tekrar etmesi hem kurtarma çalışmalarına sekte vurmuş, hem de depreme karşı ulus olarak nasıl hazırlanmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatmıştır.

Bu noktada merkezi hükümetin parti gözetmeksizin yerel yönetimler ile iş birliği ve koordinasyon içinde çalışmasının önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ülkemizde bugüne dek yaşanan afet olayları, milletimizin bu tür felaketlerde farklılıklarını unutarak nasıl birlik olduğunu, maddi manevi her türlü fedakarlıkta bulunduğunu, göstermektedir. Yaşadığımız bu deprem felaketinde 7’den 70’e tüm milletimizin bütünleşerek, her türlü desteği ve yardımı sağlayacağından şüphemiz yoktur.

Gün 85 milyon için birlik ve beraberlik günüdür. Acılarımızın taze olduğu bugünde, önceliğimiz enkaz altındaki vatandaşları kurtarmak, yaralıları tedavi etmek, barınak, su, yemek, ısınma ihtiyaçlarını gidermek, elektrik, su ve doğalgaz gibi hizmetleri sağlamaktır. Zamanı geldiğinde, yaralarımızı sardıktan sonra aynı acıları bir daha yaşamamak için, “deprem öldürmez tedbirsizlik öldürür” ilkesinden hareketle, bu konuda yapılmış olan hataları ve eksikleri de konuşacağız. Tedbirlerin ve doğru politikaların canımızı, malımızı ve milletimizi korumak için zaruri olduğunu bir kez daha tecrübe ettik.

İnanıyoruz ki milletimiz büyük bir dayanışma içinde tüm yaraları sarıp, bu felaketi de atlatacaktır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eskişehir'den acil durum desteğiÖnceki Haber

Eskişehir'den acil durum desteği

Deprem anında en çok panik ve korku zarar veriyor!Sonraki Haber

Deprem anında en çok panik ve korku zara...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar