İstanbul
DOLAR27.2894
EURO28.9107
ALTIN1667.2

Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre sosyal medyada çıkan iddia ile ilgili açıklama yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre sosyal medyada çıkan iddia ile ilgili açıklama yaptı
Abone ol
Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre sosyal medyada çıkan iddia ile ilgili açıklama yaptı.

Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre sosyal medyada çıkan iddia ile ilgili açıklama yaptı.

Töre, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizi etkileyen büyük deprem felaketi sonrasında Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü depremzedelerimizin acılarını sarmak için hızlı ve yoğun çalışma başlatmış olup bu çalışmalar halen devam etmektedir.

Ancak bu yapılan çalışmalar hakkında farklı algılamalara ve değerlendirmelere yol açacak asılsız ve gerçekleri yansıtmayan bir iddia bugün Eskişehir sanal basında yer almıştır. Bu kasıtlı olarak olumsuz algı oluşturmaya yönelik iddia ile ilgili gerçek durum şöyledir dedi.

 

Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre şunları kaydetti.


12 Şubat 2023 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Odunpazarı İlçesi Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile görüşerek Milli Eğitim Bakanlığımızın çadır yaptırmak istediğini ve bunun için Okulumuzda çadırın yapılıp yapılamayacağı hakkında bilgi verilmesi istemiştir. Bunun üzerine ertesi gün Eskişehir’de çadır yapım işi yapan firmalarla görüşülmüş, firmalar; teknik, eğitim, malzeme, atölye ve makine desteği verebileceklerini bildirmişlerdir. Okul Müdürlüğü, okulda çadır yapımı için görev üstlenebileceklerini iletmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığının çadır yapımında kullanılacak ekipmanların alımı için ödenek göndermesi üzerine okuldaki ilgili komisyon tarafından piyasa araştırması yapılmış ve ekipmanların siparişi verilmiştir. Çadır yapımında usta öğretici olarak görevlendirmek üzere Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü ile görüşme yapılmış, Ankara ve İstanbul’da çadır üretimi yapan yeni emekli 3 çadır ustası ile anlaşma sağlanmıştır. Çadır kumaşı bulmak üzere farklı illerdeki firmalarla görüşülmüş, en uygun kumaş fiyatı veren firmaya sipariş verilmiştir. Çadır üretimi için okulda tüm hazırlıklar yapılmıştır.


Çadırlara acilen ihtiyaç olduğunun bildirilmesi üzerine okula ekipmanlar gelene kadar kumaş dikimi ve öğretmenlerin eğitimi konusunda yardımcı olunması amacıyla ilgili mevzuat kapsamında bir firmayla anlaşma yapılmış ve protokol imzalanmıştır. 100 çadır için sipariş edilen kumaşlar protokol yapılan firmada ücretsiz olarak diktirilmiştir. 
Çadırların üretimi için okulda hiçbir idareci, öğretmen ve öğrenciye ödeme yapılmamış ve hiçbir personele menfaat sağlanmamış, kamu zararı oluşturulmamıştır.

Çadırlar AFAD çadırı fiyatından Bakanlığımıza teslim edilmiştir. 25 Şubat 2023 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığımızın yeni çadır yapımı için okullara sipariş vermeyeceğini açıklaması üzerine, sipariş edilen ekipmanların alımı iptal edilmiştir.


Depremin meydana gelmesinden hemen sonra deprem bölgesindeki tüm illere sıcak yemek hizmeti, gıda ve giyecek dağıtımı başta olmak üzere birçok hizmeti yerine getiren ve büyük bir özveri ile çalışan Eskişehir Milli Eğitim Camiamızı yıpratmaya yönelik asılsız haberleri yapan kişiler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağını bildiriyor ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.


 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sel sonrası arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyorÖnceki Haber

Sel sonrası arama kurtarma çalışmaları a...

Radyo A gururla 25 yaşındaSonraki Haber

Radyo A gururla 25 yaşında

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar