İstanbul
DOLAR18.5431
EURO17.7622
ALTIN971.09

İzmir 2. Ahilik yarışması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İzmir 2. Ahilik yarışması
Abone ol

Mustafa SARIİPEK/

12-18  Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 5. Ahilik Haftası nedeniyle Ahilik Haftası Kutlama Komitesi tarafından fotoğraf ve haber yarışması düzenlendi.

 

İzmir Ahilik Haftası Kutlama Komitesi12-18  Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 5. Ahilik Haftası nedeniyle haber ve fotoğraf kategorilerinde 2. Ahilik Yarışması düzenlendiğini açıkladı. Yarışmaya 1 Eylül tarihine kadar, İzmir çapında faaliyet gösteren gazete-dergi-haber sitesi- televizyonlarda yayınlanan Ahi-Esnaf konulu haberler katılabilecek.
Ahilik Yarışmasında, kökü eskilere dayanan Ahi Felsefesi’ni, topluma, özellikle genç nesle tanıtmak, anlatmak, bu yönde haberlerin yapılmasını sağlamak ve özendirmek, toplumda Ahilik konusuna olan duyarlılığı geliştirmek düşüncesi yer alıyor. Ahilik Felsefesi-Esnaf Sanatkarlar içerikli görsel bir arşiv oluşturmak ve mesleki başarıyı ödüllendirmek amacıyla Ahilik Haftası Kutlama Komitesi tarafından düzenlendiği belirtildi. 

HABER KATEGORİSİNE İZMİR’DE FAALİYET GÖSTEREN BASIN ORGANLARINDA ÇALIŞANLAR KATILACAK

Yarışmanın haber kategorisine, İzmir’de faaliyet gösteren gazeteler, dergiler, internet haber sitelerinin televizyonların çalışanları katılabilecek. Özendirip ödüllendirmek adına, sarı basın kartı olmayan gazetecilere de yarışma açık olacak. Ahilik Yarışması’nın fotoğraf kategorisine ise fotoğraf sanatı ile ilgilenen tüm vatandaşlar katılabilecek.
 Yarışmaya 1 Eylül tarihine kadar, İzmir çapında faaliyet gösteren gazete-dergi-haber sitesi- televizyonlarda yayınlanan Ahi-Esnaf konulu haberler katılabilecek. Fotoğraf kategorisinde katılacak eserler için ise herhangi bir yayın şartı bulunmuyor.  
Yarışmaya katılmak isteyenlerin,  katılacakları kategorilere ait başvuru formları ile birlikte, eserlerini [email protected] adresine, 2 Eylül Cuma akşamı mesai bitimine kadar mail atmaları gerekiyor.  
İlgilenenler, https://izmirahilik.com/2022-yili-yarisma_sartnamesi/ linkinden ayrıntılı bilgi alabilirler… 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Boğazdaki kanlı görüntüler 128 milyon liralık yatırımla tarih olduÖnceki Haber

Boğazdaki kanlı görüntüler 128 milyon li...

Maden ve ilgili bölümleri okuyana 5500 TL bursSonraki Haber

Maden ve ilgili bölümleri okuyana 5500 T...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar