İstanbul
DOLAR23.3751
EURO25.2046
ALTIN1474.4

İzmir’de Romanlardan Kılıçdaroğlu’na tam destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İzmir’de Romanlardan Kılıçdaroğlu’na tam destek
Abone ol
CHP İzmir İl Başkanlığı önünde toplanan Roman vatandaşlar Kemal Kılıçdaroğlu'na tam destek vereceklerini açıkladı.


 Mustafa SARIİPEK/
CHP İzmir İl Başkanlığı önünde toplanan Roman vatandaşlar Kemal Kılıçdaroğlu'na tam destek vereceklerini açıkladı. Güzel Parti Genel Sekreteri ve İzmir İl Başkanı Cafer Heptepe, “Türkiye genelindeki en az 8 buçuk milyon Roman halkı olarak yirmi bir yıldır iktidarda kalan mevcut hükümetin samimi bir şekilde yönetmediğini biliyoruz” dedi.

İzmir’in CHP’li Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un Roman vatandaşlara, “Kılıçdaroğlu’nu hep birlikte cumhurbaşkanı yapalım” şeklindeki çağrısına Romanlardan büyük destek geldi. CHP İzmir İl Başkanlığı önünde toplanan Roman vatandaşlar Kemal Kılıçdaroğlu'na tam destek vereceklerini açıkladı. Güzel Parti Genel Sekreteri ve İzmir İl Başkanı Cafer Heptepe, “Türkiye genelindeki en az 8 buçuk milyon Roman halkı olarak yirmi bir yıldır iktidarda kalan mevcut hükümetin samimi bir şekilde yönetmediğini biliyoruz” dedi.
Romanların destek açıklamasında konuşan Başkan Batur, “Sizin haklarınızı en iyi şekilde koruyacağına inandığımız, dürüst, namuslu, şerefli bir cumhurbaşkanı adayımız var. Geliyor, 28’inde Türkiye’yi yönetmeye geliyor. Romanların yanında olmaya geliyor” diye konuştu.
 HEPTEPE: KILIÇDAROĞLU’NA SÖZ VERİYORUZ 
Güzel Parti Genel Sekreteri ve İzmir İl Başkanı Cafer Heptepe, yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek verdiklerini belirtti. Roman vatandaşları sandıklara sahip çıkmaya davet etmeyi ihmal etmeyen Heptepe şöyle konuştu: “Güzel Parti il yönetiminin almış olduğu karar neticesinde ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Güzel Parti ailesi olarak desteklemeyi sizlerin huzurunda beyan ediyoruz. Türkiye genelindeki en az 8 buçuk milyon Roman halkı olarak 21 yıldır iktidarda kalan mevcut hükümetin samimi bir şekilde yönetmediğini biliyoruz. 100 yıl önce Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu gibi 100 yıl sonra adı Kemal olan temiz ve liyakatlı cumhurbaşkanı adayımızın kazanacağına tamamen inanıyoruz. Roman akrabalarımızı, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını sandıklara sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu kararı almamızdaki en önemli sebeplerinden biri Suriyeli mülteci insanların, biz Roman kardeşlerimizin ekmeğine paydaş olması.  Biz Güzel Parti ailesi olarak Roman halkının sonuna kadar destekçisiyiz. Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, gerekeni yapacağımıza söz veriyoruz. Varız, varolacağız.” 
BATUR: BİZE ONUR VE GÜÇ VERDİNİZ 
Romanların Kılıçdaroğlu’na tam destek sözü verdiği, “Romanların Gururu Kılıçdaroğlu” pankartları açılan yoğun katılımlı destek açıklamasında konuşan  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, her zaman Roman vatandaşların yanında olduklarını vurguladı. Başkan Batur, “Güzel Parti’nin açıklaması bize onur ve güç verdi. Roman kardeşlerimizle her zaman yan yanayız. Hep birlikte güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Sadece yerel yönetici olarak değil, aynı zamanda ben sizin kardeşinizim, ağabeyinizim. Sizlerin sorunlarını en yakından bilen kişiyim. Önümüzdeki seçimde Ege Mahallesi, Hilal, Güney, Yenişehir ve tüm Roman mahallelerimizde oyların artacağını biliyorum. Sizin haklarınızı en iyi şekilde koruyacağına inandığımız, dürüst, namuslu, şerefli bir cumhurbaşkanı adayımız var. Romanların yanında olmaya geliyor. Hep beraber bu güzel insanı cumhurbaşkanı yapmamız lazım, hep beraber olmamız lazım. Yerel yöneticiler yanınızda; Tunç Soyer Başkan da Konak Belediye Başkanı olarak ben de her zaman sizin yanınızdayız. Problemlerinizi çözmek için sahadayız. Bundan sonra da beraberiz.” 
ASLANOĞLU: EŞİT YURTTAŞLIK MÜCADELESİNİ HEP BİRLİKTE VERECEĞİZ 
CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, birleşe birleşe kazanacaklarının altını çizdiği konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Karar Ver!” çağrısına uyarak karar veren Romanlara “hoş geldiniz” diyerek şunları söyledi: Hepiniz Halil İbrahim sofrasına hoş geldiniz. Bundan sonra eşit yurttaşlık mücadelesini hep birlikte vereceğiz. Açlıkla, yoksullukla mücadeleyi hep birlikte vereceğiz. Bundan sonra birleşe birleşe kazanacağız. Az kaldı. Sizlerin desteğiyle Kemal Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olacak. Size söz, baharlar gelecek, Kemal Kılıçdaroğlu verdiği hiçbir sözden geri dönmeyecek.”
 
 
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fethiye’de Volkan Konak rüzgârıÖnceki Haber

Fethiye’de Volkan Konak rüzgârı

Aydın'da 1790 paket kaçak sigara ele geçirildiSonraki Haber

Aydın'da 1790 paket kaçak sigara ele geç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar