İstanbul
DOLAR23.3751
EURO25.2046
ALTIN1474.4

Kılıçdaroğlu'na soruyorum?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kılıçdaroğlu'na soruyorum?
Abone ol

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu   Cumhurbaşkanı adayı olarak ziyaretlerine, çalışmalarına devam ediyor.

18 Mart tarihinde yapılacağı ilan edilen görüşme iptal edilerek alelacele 20 Mart tarihinde TBMM‘de yapıldı.
Chp Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı seçilebilmek için ‘kime ne tavizler verdi?’ şu ana kadar yapılan bir açıklama yok.
Muhalefetin elinde istismardan başka, yalandan başka bir malzeme yok. 6+1 masa derken, masa birden 5+1 oldu, sonra da 6+1+2 formülü olarak sorunlar buzdolabına konuldu.


Biz başından beri Masanın gizli ortağı hdp derken bize olmadık laf söylemişlerdi. Kim söyledi? ‘Chp’ söyledi, ‘İp’ söyledi ve ‘diğerleri’ söyledi. Soruyorum: Şimdi ne oldu?
Kırık dökük yollarına devam ediyorlar.
Gazi Meclisimizden Chp Genel Başkanı ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu‘na soruyorum? En büyük destekçisi Meral Akşener’e soruyorum?
Diğer küsurat partilerine sormuyorum, çünkü onların cevap vermeye yetkileri yok. Daha önceleri yaptığım basın toplantılarında da bazı sorular sormuştum.
Cevap alamayacağımı bile bile tekrar soruyorum: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Chp‘de, Atatürk’ün ilk Cumhurbaşkanı olarak oturduğu koltuğa oturmaya talip olan Kemal Kılıçdaroğlu sen  nereye koşuyorsun ?


KEMAL BEY, BEBEK KATİLİ ÖCALAN‘I AFFEDECEK MİSİNİZ?
Geçtiğimiz pazar günü İstanbul Yenikapı’da yapılan Nevruz Mitinginde Öcalan’a özgürlük istenmesi, yaptığınız görüşmede gündeme geldi mi? Hdp‘li Ahmet Türk 14 Mayıs 2023 seçimleri ve sonrasını bölücü örgüt lideri Öcalan’ın özgürleşme dönemi olduğunu söylerken bu garantiyi Kemal Kılıçdaroğlu’ndan mı aldı?

Böyle bir garanti verildiyse İp Genel Başkanı ve diğer küçük ortaklarla bu garanti konusu görüşüldü mü? Chp Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Hdp Nevruz mitingine Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle mi gitti? Hdp‘nin açıkladığı 11 maddelik Tutum Belgesi metninin kaç maddesini kabul edeceksiniz? Tutum Belgesindeki maddeleri Altılı masa olarak görüştünüz mü?


KEMAL BEY, YEREL YÖNETİMLERE ÖZERKLİK VERMEYİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ? 


Tutum Belgesinin 1. maddesinde olan ‘Güçlü Demokrasi’ ifadesinde Yerel Yönetimlere yetki, özerklik ve kaynak devri konularında neler yapacaksınız? Yerel Yönetimlere özerklik konusu hakkında düşünceleriniz nelerdir? 


KEMAL BEY, AF KAPSAMINDAKİ SUÇLAR VE SUÇLULAR KİMLERİ KAPSIYOR?


Tutum Belgesinin 2. maddesinde olan Tarafsız ve Bağımsız yargı bölümünde yer alan ‘Af Kapsamı’ kimleri kapsıyor? Mesela; Selahattin Demirtaş, Osman Kavala, Fetö mensupları af kapsamında mıdır?


KEMAL BEY, KAYYUM UYGULAMASINA SON VERECEK MİSİNİZ? 


Tutum Belgesinin 3. maddesinde olan Kayyum rejimine son verilecek derken, pkk eşbaşkanlık şeklindeki yönetime yeşil ışık mı yakmış oluyorsunuz?


KEMAL BEY, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ İLE PKK’YI BARIŞ MASASI ADINI VERDİĞİNİZ UCUBE MASAYA OTURTACAK MISINIZ?


Tutum Belgesinin 4. maddesinde olan Kürt sorununa demokratik çözüm derken Devletimizle pkk’yı aynı masada oturmayı mı düşünüyorsunuz? Bu nasıl olacak?
İp Genel Başkanı bu konuya onay verdi mi? 


KEMAL BEY, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ SURİYE VE IRAK’TAN GERİ ÇEKECEK MİSİNİZ? 


Tutum Belgesinin 5. maddesinde olan Barışçı dış politikaya karşı ne tür uygulama yapacaksınız? Mesela Türk Silahlı Kuvvetlerini Suriye ve Irak‘dan çekerek o bölgeleri ABD güdümünde bir Kürt devleti için mi hazırlayacaksınız?
KEMAL BEY, İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ TEKRAR UYGULAYACAK MISINIZ?  
Tutum Belgesinin 6. maddesinde olan Kadına özgürlük ifadesi ile iptal edilen İstanbul sözleşmesini geri getirmeyi düşünüyor musunuz?  Onursal Başkanı ilan edildiğiniz LGBT hakkında düşünceleriniz nelerdir?

KEMAL BEY, FETÖ VE PKK MENSUPLARINA İŞLERİNE GERİ DÖNME GARANTİSİ VERDİNİZ Mİ? 


Tutum Belgesinin 8. maddesinde olan Kamu Yönetiminde liyakatı nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz? Fetö ve pkk bağlantısı nedeniyle işlerine son verilenleri aynı görevlerine iade mi edeceksiniz?


KEMAL BEY, ANAYASADAN ‘TÜRK’ KELİMESİNİ ÇIKARACAK MISINIZ?


İttifak ortağınız Deva Partisi lideri Ali Babacan anayasanın 66. maddesinde yer alan "Türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür" ifadesinin tekrar değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Anayasadaki Türk kelimesinin çıkarılması hakkında neler düşünüyorlar?


KEMAL BEY, ANAYASANIN İLK 4 MADDESİ HAKKINDA DÜŞÜNCE VE PLANLARINIZ NELERDİR?


Değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek olan bu maddelere Millet ittifakına destek veren Hdp ’nin şerhi var. Hdp’ye bu maddelerle ilgili verilmiş bir sözünüz var mı?


KEMAL BEY, CHP‘Lİ İZMİR BELEDİYESİNİN İKTİSAT KONGRESİ TOPLANTISINDA HDP ESKİ VEKİLİ SIRRI SÜREYYA ÖNDER‘İN AÇIKLAMALARI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?


Hdp eski Milletvekili Sırrı Süreyya Önder İzmir İktisat kongresi toplantısında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan sözlerini tasvip ediyor musunuz?
Atatürk’ün bizzat yaptırdığı İzmir İktisat Kongresinin 100. yılında yapılan bu toplantıya Hdp‘li vekil hangi sıfatla davet edildi? İzmir Belediye Başkanınız hakkında bir yaptırım yapmayı düşünüyor musunuz? İp Genel Başkanı Meral Akşener’e ölü taklidi yapmamasını öneriyorum. Altılı masanın Genel Başkanlarına ‘Kafanızı devekuşu gibi kuma sokmayın, gerçekleri görün!’ diye sesleniyorum.
Hdp‘nin aday çıkarmama kararı alması, Kemal Kılıçdaroğlu’na destek kararı alması ile masa tamamlanmıştır. Masa öyle bir masa haline geldi ki; Türk Milliyetçilerini İp temsil ediyor,
Kürt Milliyetçilerini Hdp temsil ediyor.

Merkezi Demokrat, Deva ve Gelecek partileri desteklerken, Muhafazakâr kesimi de SP temsil ediyor. Ne masa oldu, bu masa? Recep Tayyip Erdoğan gitsin de, o devrilsin de ne olursa olsun’ masası haline geldi bu masa… Gazi Meclisimizden uyarıyorum. Yolunuz yol değil, girdiğiniz sokak çıkmaz sokak.
Bizden hatırlatması… Hdp ile yaşanan bu diyalog ile ilgili bu sorularımı Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na değil, 6+1+2 ‘li masanın Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu‘na ve hdp hariç masanın diğer ortaklarına soruyorum. 

 


 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MUTSO Üyelerine PTT'den kargo gönderilerinde %30 indirimÖnceki Haber

MUTSO Üyelerine PTT'den kargo gönderiler...

Van'da Kaçak Sigara YakalandıSonraki Haber

Van'da Kaçak Sigara Yakalandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar