İstanbul
DOLAR18.5317
EURO17.7951
ALTIN974.99

Marmaris’te Memleket Partisi ile CHP arasında otel çekişmesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Marmaris’te Memleket Partisi ile CHP arasında otel çekişmesi
Abone ol

Mustafa SARIİPEK/MUĞLA
Muğla’nın Marmaris ilçesi eski belediye başkanı Ali Acar’ın otelinin mühürlenmesiyle birlikte yaptığı basın açıklamasında Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı suçlamasına Oktay, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi hedef alarak cevap verdi.

 

Muğla’nın Marmaris ilçesi eski belediye başkanı Ali Acar’ın otelinin mühürlenmesiyle birlikte yaptığı basın açıklamasında Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı suçlamasına Oktay’dan cevap gecikmedi. Oktay, Ali Acar’ın açıklamasına Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi hedef göstererek, “Muharrem İnce şahsım ve kurumumuzu hedef alan açıklamalarında, bir ilçede kaçak yapı yaptığı için idari işleme maruz kalan bir otel işletmecisinin özel sorunlarıyla ilgilenmesi ve bize 24 saat süre vermesi aklımıza başka sorular getiriyor” cevabını verdi.

ALİ ACAR’IN OTELİ MÜHÜRLENDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Yapı Kayıt Belgesi Değerlendirme Komisyonunun 23 Haziran tarihli kararı ile ilgili otelin Yapı Kayıt Belgesinin iptal edildiği Marmaris Belediyesi’ne bildirildi. Bunun üzerine 10 Ağustos tarihinde 3194 sayılı Kanunun 32. ve 42. maddeleri gereği kaçak (ruhsatsız) duruma düşen imalatlar belediye ekipleri tarafından yapı tatil zaptı ile birlikte mühürlenmesine karar verildi. Bu kararla Ali Acar’a ait Premier Nergis Beach Otel de mühürlendi.

ALİ ACAR BASIN TOPLANTISINDA OKTAY’I SUÇLADI

Memleket Partisi Parti Meclisi Üyesi ve eski Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar otelinin mühürlenmesinin ardından otel yöneticileri eşi Sevgi, çocukları Atika ve Mehmet Acar’la basın toplantısı düzenledi. Acar, yapılan bu yıldırma işlerinin mevcut belediye yönetiminin görev yapma değil, kamuoyunda hizmette yetersiz kaldıklarının konuşulmasından ve yaşadıkları gelecek kaygısından kaynaklandığını söyledi. Ali Acar, “2019 - 20 yılında yaptığımız tadilat sırasında mevcut Marmaris belediyesinin ekipleri defalarca burada dolaşarak, fotoğraflar çektiler. Yaptığımız tadilat sonucu otelimiz;  Marmaris’te misafir memnuniyetinin en iyi olduğu ilk 3 otelden birisi oldu. Bu arada bir sürü sıkıntılar yaşandı. Sürekli cezalar yazıldı. Son olarak da bizimle ilgili yapı kayıt belgesi iptal edilmiş. Akılları 2,5 yıl sonra başlarına gelmiş. Bu kadar yıl boyunca neredeydiniz? Bu kadar mı gözlerini kin bürüdü? Ne istiyorlar, dertleri ne, kimin kimle ne hesabı var? Turistin kaynadığı bu dönemde sen nasıl gelir de bu hamleyi yaparsın, yakışır mı? Biz de belediye başkanlığı yaptık. 2,5 sene boyunca neredeydiniz? Korkunun ecele faydası yok. Otel faaliyetine devam ediyor ” dedi.  

KİMLERE NE RUHSATLAR VERİLDİĞİNİ BİLİYORUZ

Marmaris’teki güncel konulara değinen Acar sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz Marmaris’te neler olduğunu, kimlere ne ruhsatlar verildiğini, nasıl verildiğini bilmiyor muyuz, örnekleri var. İlerde konuşmak istediğimizde çok şey konuşacağız ama bizim içimizde. Biz kurumsal bir siyasi partinin temsilciliğini yapıyoruz. Biz de şuanda liderimiz olan, doğruluğuna, dürüstlüğüne, namusuna güvendiğimiz gerçekten bir lider olarak gördüğümüz, ülkenin de kurtuluşunun onun elinde tek kişi olarak tanıdığımız Muharrem İnce genel başkanımla beraber. Oy alır alamaz o ayrı konu. Ama üzerimize düşen vatandaşlık görevimizi temsil görevimizi bu şekilde yapmak zorundayız. Öyle yağma yok. Memleketin bu kadar sorunu varken, bazı kişilerin yapı kayıt belgesinin iptal ettirildiğini, o zaman hepsine yapacaksınız. İşi özelleştirdiniz mi, kişiselleştirdiniz mi, bunun karşılığı gelir.”

MEHMET OKTAY’DAN SERT AÇIKLAMA

CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise yaptığı yazılı bir açıklamayla Ali Acar’a cevap verdi. Oktay, “Bilindiği üzere Memleket Partisi Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce dün şahsımı ve kurumumuzu hedef alan açıklamalar yapmış ve bize 24 saat süre vermiş. Parti Meclisi Üyeleriyle birlikte Marmaris’e geleceğini, açıklama yapacağını, bizi ifşa edeceğini vs. söylemiş. Öncelikle buyursun gelsinler. Sonrasında; genel ülke sorunlarıyla ilgilenmesi gerektiğini düşündüğümüz Sayın Parti Genel Başkanının, bir ilçede kaçak yapı yaptığı için idari işleme maruz kalan bir otel işletmecisinin özel sorunlarıyla ilgilenmesi kendi aralarında ne tür bir ilişki olduğu sorusunu aklımıza getirse de, bununla ilgilenmeden olayın esası hakkında bilgi vermek ve çekilmek istendiğimiz bu polemik konusundan çıkmak istiyoruz” dedi.

BİR BELEDİYE BAŞKANI OTELİNİ YASA DIŞI BÜYÜTEMEZ

“Bir belediye başkanı düşünün ki, belediye başkanlığı yaptığı dönemde otelinde kaçak yapılar yapıp büyütsün ve daha sonra imar affından yine kendi belediye başkanlığı döneminde yararlansın” diyen Oktay’ın açıklamasının devamı şöyle:
“Bu da yetmezmiş gibi bizim görev yaptığımız bu dönemde de izinsiz yapı yapma ve büyütme faaliyetlerine devam etsin. Bu yaptığı eylemler neticesinde; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Yapı Kayıt Belgesi Değerlendirme Komisyonunun 23.06.2022 tarihli Kararı ile ilgili otelin Yapı Kayıt Belgesi İptal edilmiş ve karar belediyemize tebliğ edilmiştir. Bunun üzerine 10.08.2008 tarihinde 3194 sayılı Kanunun 32. ve 42. Maddeleri gereği kaçak (ruhsatsız) duruma düşen imalatlar ekiplerimiz tarafından yapı tatil zaptı ile birlikte mühürlenmiştir.”

YANİ YAPILAN İŞLEM MER’İ MEVZUATTIR (GÜNCEL MEVZUAT)

Yapılan işlemin yasal olduğunu da sözlerine ekleyen Oktay, “Yapılan işlem mer-i mevzuat hükümleri gereği yapılmıştır. Her idari işlem gibi bu da bağımsız yargı denetimine tabi bir işlemdir. Sayın Parti Genel Başkanının tehditvari konuşmaları yasal iş ve işlemleri yapmamızı engelleyemeyecektir. Kendisine tavsiyemiz bu tür hukuk dışı işlerin takibi değil memleketin meseleleri ile uğraşmasıdır. Ayrıca KVKK’ya göre ilgili otel işletmecisi Ali Acar’dan izin alması halinde konuya ilişkin tüm belgeleri sayın parti genel başkanına ulaştırmaktan da mutluluk duyacağımızı ifade etmek isteriz” ifadelerini kullandı.  

       

 

                               


 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çocuklar yazın keyfini yüzme dersleriyle çıkarıyorÖnceki Haber

Çocuklar yazın keyfini yüzme dersleriyle...

Az kaldı biz çözeceğizSonraki Haber

Az kaldı biz çözeceğiz

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar