İstanbul
DOLAR23.3751
EURO25.2046
ALTIN1474.4

“Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurumuz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurumuz”
Abone ol
Kamuoyu bilgilendirme amaçlı iftar yemeğinde gazeteciler ile sivil toplum ve mesleki kuruluş temsilcileri ile bir araya gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi. Gürün, “Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurumuz” dedi.

Mustafa SARIİPEK/MUĞLA
Kamuoyu bilgilendirme amaçlı iftar yemeğinde gazeteciler ile sivil toplum ve mesleki kuruluş temsilcileri ile bir araya gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi. Gürün, “Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurumuz” dedi.

Kamuoyu bilgilendirme toplantısında il genelindeki basın mensupları, sivil toplum ve mesleki kuruluş temsilcileri ile iftar yemeğinde bir araya gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yapılan hizmetler ve projelerle ilgili bilgi verdi. Gürün, “Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurumuz” dedi.
Türkiye’nin yaşadığı büyük deprem felaketinde hayatını kaybedenlere baş sağlığı dileyen Başkan Gürün, 2014 yılında Büyükşehir olan Muğla’da 13 ilçeye hizmet verecek belediye ağını kısa sürede kurarak vatandaşlara hizmet götürdüklerini söyledi. 
4 MİLYAR 768 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK
2014-2023 yılları arasında Muğla’ya 4 milyar 768 milyon TL yatırım yaptıklarını belirten CHP’li Gürün şunları söyledi: “Bu yatırımı ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmeler, güncel değerlere göre hesapladığımızda karşımıza 9 milyar 854 milyon TL rakamı çıkıyor. Muğla’mıza en fazla yatırım yapan kurum olmanın da gururunu yaşıyoruz. Büyükşehir olduğumuzda devraldığımız borçların 1 milyar 144 milyonunu ödedik. Dönemimizde kalan 205 milyon TL borcu da ödemiş olacağız. Büyükşehir olduğumuz dönem içerisinde yani 2014-2022 yılları arasında Muğla’mızdan toplanan vergi miktarı 35 milyar 222 milyon TL Muğla’mıza merkezi hükümet tarafından bu yıllar arasında yapılan yatırım ise 2 milyar 746 milyon TL. Muğla ödediği verginin karşılığını yatırımlarla ne yazık ki alamıyor. Güçlü mali yapımız, şeffaf, hesap verebilir belediyecilik anlayışı, kendi öz kaynaklarımız ve sağladığımız kredilerle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için çalışmaya devam edeceğiz.”
ALT VE ÜSTYAPIYA BÜYÜK YATIRIMLAR YAPIYORUZ
Altyapı yatırımlarının yerel yönetimler için riskli, sandıkta da çok fazla oy getiren bir hizmet olarak görülmediğini söyleyen Dr. Osman Gürün, Muğla’nın 13 ilçesinde büyük altyapı yatırımlarını başlattıklarını Muğla’yı alt ve üst yapıları ile güçlü bir şehir olarak geleceğe taşıyacaklarını belirtti. Bodrum’dan Fethiye’ye, Ula’dan Kavaklıdere’ye altyapı konusunda büyük bir hamle yaptıklarını söyleyen Başkan Gürün gerçekleştirdikleri modern altyapı hizmetleri, arıtma tesisleri ile suya sahip çıktıklarını, arıtma suyu ile çiçek ve meyve ağaçlarının sulanabildiğini söyledi.
Muğla’nın sadece bir turizm kenti olmadığını aynı zamanda verimli toprakları ile çok önemli bir tarım kenti olduğunu tekrar vurgulayan Başkan Gürün tarım laboratuarından meyve sebze kurutma tesisine, yerel tohum merkezinden alım garantili projelerle üreten köylüye destek verdiklerini, Türkiye’de ilk olan kooperatifleri bir araya getiren tarımsal Güç birliği kooperatifini kurduklarını söyledi.
“YİNE BAHARLAR GELECEK, UMUT HİÇ BİTMEYECEK”
Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı doğal afetler deprem, yangın konularına da değinen Gürün, Muğla’nın tüm felaketlerde tek yürek olduğunu, deprem bölgesinde Büyükşehir Belediyesi’nin halen ekiplerinin aktif görev aldığını belirtti. Başkan Gürün; “Ülkemiz ne yazık ki son yıllarda büyük deprem ve yangınları ardı ardına yaşadı. Bunlardan yangını hep birlikte Muğla’mızda acı bir şekilde tecrübe ettik. Muğla orman yangınlarında büyük mücadele verdi. En son yaşadığımız deprem felaketinin de yaralarını sarmak için Türkiye tek yürek oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de tüm gücümüzle oradaydık. Deprem gerçeğini kabul etmeli, bilim ve akılla depremi karşılamalıyız. 1999 yılından beri Muğla’mızda uyguladığımız yatay mimari, 2 ve 4 kat uygulaması deprem sonrası afet bölgelerinde örnek alındı. Vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir şehirde yaşaması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Gelecek güzel günlerin hikayesini hep birlikte yazacağız, yine baharlar gelecek, umut hiç bitmeyecek” dedi.
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Seçmen kaydı değişikliği için son günler!Önceki Haber

Seçmen kaydı değişikliği için son günler...

Mustafa Yeneroğlu: “İnsan Hakları Eylem Planı’ndaki 285 vaadin 174’ü yerine getirilmedi”Sonraki Haber

Mustafa Yeneroğlu: “İnsan Hakları Eylem...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar