İstanbul
DOLAR18.8288
EURO20.2235
ALTIN1131.8

Sanatçılar yine kadro dışı bırakıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sanatçılar yine kadro dışı bırakıldı
Abone ol
CHP' Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Kültür Bakanı sanatçılara verdiği sözü unuttu dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. Gamze Akkuş İlgezdi, Cumhurbaşkanının açıkladığı kadroya geçecek sözleşmeli personeller arasında sözleşmeli sanatçıların olmadığını hatırlatarak, “Kültür ve Turizm Bakanı canlı yayında sözleşmeli sanatçıların diğer kamu kurumlarındaki sözleşmelilerle birlikte kadroya geçeceğini açıklamış ve insanlara umut vermişti. Ancak Bakan verdiği sözü unuttu, Cumhurbaşkanı sözleşmeli sanatçıların kapsam dışında olduğunu açıkladı” dedi.

CHP Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, sözleşmeli sanatçıların kadroya alınmaması açıklamasına tepki göstererek, “Sayın Bakan televizyonda müjde veriyor, insanları umutlandırıyor. ‘Kamuda genel bir çalışma var ve biz de onlara tabiyiz’ diyor ve sözleşmeli sanatçıların kadroya alınacağını müjdeliyor. Ancak Cumhurbaşkanlığı sanatçıların kapsam dışında olduğunu açıklıyor. Bu yanlıştan dönülmesini ve sanatçılara haklarının verilmesini talep ediyoruz” dedi. 

SİZİ NASIL İKNA ETTİLER?

CHP’li Dr. Akkuş İlgezdi, konuyu Meclis gündemine taşıyarak hem Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a hem de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a “Sözleşmeli sanatçılar neden kapsam dışı kalmıştır?” diye sordu. 

Bakan Ersoy’un “Kamuda genel bir çalışma var ve biz de onlara tabiyiz” dediği halde yapılan düzenlemede sanatçıların dışarıda kalması için Cumhurbaşkanlığından nasıl ikna edildiğini de soran Genel Başkan Yardımcısı Dr. Akkuş İlgezdi, “Kültür Bakanının verdiği sözün arkasında durmasını ve Sanatçıların mağduriyetini gidermesini bekliyoruz. Kadroya geçeceği müjdelenen diğer kamu çalışanlarından sanatçılarımızın ne farkı var?” dedi. 

İKTİDAR YİNE BEKLENENİ VEREMEDİ

Dr. Gamze Akkuş İlgezdi, sanatçılar dışında, Sözleşmeli Askeri Personelin, Sözleşmeli Akademik Personelin, Sözleşmeli KİT personelinin, Sözleşmeli Milletvekili Danışmanının, Tamamı Sözleşmeli kurum çalışanlarının, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında ek ders karşılığı çalışan personelin ve Kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının da kapsam dışında kalmasını eleştirerek, “Aynı işi farklı bakanlıklarda yapanların bir kısmı kadroya geçerken bir kısmı kapsam dışı kaldı. Kamuda tek bir personel rejimini kurmak yerine ayrımlar yaparak çalışma barışını bozuyorlar. AKP 20 yıldır birçok kadro icat etti ve çalışanları 4B’li taşeron, sözleşmeli diye bölüp parçalamaktan ve  mağdur etmekten hiç vazgeçmedi. İktidar yine bekleneni veremedi, yine sözler tutulmadı. S özleşmelilerin kadroya geçiş müjdesi, çalışanların mağduriyetini gidermeye yine yetmedi” açıklamasını yaptı. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İnönü'de muhtarlar toplandıÖnceki Haber

İnönü'de muhtarlar toplandı

Başkan Ataç ve Emekli-Sen Üyeleri Ankara’daSonraki Haber

Başkan Ataç ve Emekli-Sen Üyeleri Ankara...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar