İstanbul
DOLAR18.8338
EURO20.2148
ALTIN1130.6

Türkiye’nin siyasi, diplomatik, ekonomik ve askerî gücü; güvenli, huzurlu, müreffeh geleceğinin teminatıdır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkiye’nin siyasi, diplomatik, ekonomik ve askerî gücü; güvenli, huzurlu, müreffeh geleceğinin teminatıdır
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin siyasi, diplomatik, ekonomik ve askeri gücü; aynı zamanda umudunu bize bağlamış yüzlerce milyon kardeşimizin de güvenli, huzurlu, müreffeh geleceğinin teminatıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından basın açıklaması yaptı.

Toplantıda ele alınan konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Küresel güvenlik mimarisini kökünden değiştirecek hadiseler yaşadığımız bir dönemde, Türkiye, maruz kaldığı sayısız haksızlığa ve ambargoya rağmen, kendi ihtiyaçlarını karşılayacak seviyeye gelmiştir.

Artık ülkemizi; içi de, altı da boş tehditlerle siyasi, diplomatik, ekonomik, askerî alanda kendi çıkarlarına aykırı pozisyonlara zorlamaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Hamdolsun bu hakikat, meşakkatli bir sürecin ardından da olsa, müttefiklerimiz başta olmak üzere tüm kesimler tarafından kabul edilmeye başlanmıştır.

Türkiye düşmanı lobilerin zorlamasıyla siyasi söylem düzeyinde hâlâ eski alışkanlıklarını sürdürmeye çalışanların da, yönetim seviyesinde bu gerçekle yaşamaya alıştıklarını görüyoruz.

Geldiğimiz yer itibariyle, bölgesel ve küresel ilişkilerimizi gözden geçirerek, biz de kendimizi bu yeni duruma hazırlıyoruz.

Uluslararası siyasette ebedi dostlukların ve ebedi düşmanlıkların olmayacağı, temel ilkelerden ödün vermeden, dönemin şartlarına göre hareket edilmesi gerektiğini biliyoruz.

Şayet bu şekilde davranmamış olsaydık, terör örgütüyle doğrudan ve dolaylı olarak kurdukları kirli ilişkiler sebebiyle, ‘müttefik’ diye ifade ettiğimiz ülkelerin çoğuyla köprüleri çoktan atmamız gerekirdi.

Bunu yapmadığımız gibi, bölgesel siyasi ve insani krizlerdeki farklı yaklaşımlarımız sebebiyle ilişki seviyemizi düşürdüğümüz kimi ülkelerle de selamı sabahı ilanihaye kesmedik.

“ATTIĞIMIZ HER ADIM, GÜZEL BİR GELECEĞİN ALTYAPISINI İNŞA ETME AMACI TAŞIMAKTADIR”

Türkiye’nin siyasi, diplomatik, ekonomik ve askerî gücü; aynı zamanda umudunu bize bağlamış yüzlerce milyon kardeşimizin de güvenli, huzurlu, müreffeh geleceğinin teminatıdır.

Hâlen sınır ötesi harekâtlar yürüttüğümüz yerlerde yaşayan hiçbir kardeşimizin, bundan sonrası için endişesi olmasın.

Biz, kimseye kökenine, inancına, mezhebine, meşrebine göre ayrımcılık yapmayız.

Attığımız her adım, coğrafyamızın tarihî ve insani mirasına sahip çıkarak, hepimiz için daha güzel bir geleceğin altyapısını inşa etme amacı taşımaktadır.

Selçukludan Osmanlıya, oradan da Cumhuriyete ve nihayet günümüze kadar ulaşan ortak hikâyemiz, bu samimi niyetimizin ve hakkaniyetli pratiğimizin ispatıdır.

Biz hiçbir yere öldürmek, yıkmak, yok etmek için gitmedik, gitmeyiz. Biz sadece yaşatmak, ihya etmek, inşa etmek için varız.”

Kaynak:Cumhurbaşkanlığı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altılı masa ortak açıklamasıÖnceki Haber

Altılı masa ortak açıklaması

Protokol ziyaretleri Milas ile devam ettiSonraki Haber

Protokol ziyaretleri Milas ile devam ett...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar