İstanbul
DOLAR19.19
EURO20.8433
ALTIN1215.4

TURMEPA: 28 öğrenci ve 2 öğretmene ulaşıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TURMEPA: 28 öğrenci ve 2 öğretmene ulaşıldı
Abone ol

Mustafa SARIİPEK/MUĞLA

Sıfır Atık Mavi, iklim değişikliği ile mücadele, denizlerin önemi başlıklarında verdiği eğitimlerle binlerce öğrenci ve öğretmene ulaşan DenizTemiz Derneği/ TURMEPA, Muğla’nın Fethiye ilçesinde de 2 öğretmen ve 28 öğrenciye Denizlerdeki Canlılar Çizim Atölyesi eğitimi verdi.
Denizleri korumak için 29 yıldır çalışan DenizTemiz Derneği/ TURMEPA, Muğla’nın Fethiye ilçesindeki eğitimlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Sıfır Atık Mavi, iklim değişikliği ile mücadele, denizlerin önemi başlıklarında verdiği eğitimlerle binlerce öğrenci ve öğretmene ulaşan dernek bu yıl da Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi’nde Seydikemer Şehit Gürcan İlkokulundan 2 öğretmen ve 28 öğrenciye Denizlerdeki Canlılar Çizim Atölyesi eğitimi verdi.
Ülkemiz kıyı ve denizlerinin korunmasını ulusal bir öncelik haline getiren ve gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmayı amaçlayan TURMEPA’nın en önemli faaliyetler alanlarından birini eğitim oluşturuyor. Türkiye’nin dört bir yanına eğitimleri ile ulaşan TURMEPA, Muğla’da da faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.
MUĞLA’DA 17 YILDA 678 KURUMDAN, 100 BİN 539 ÖĞRENCİ VE 4 BİN 148 ÖĞRETMENE ULAŞILDI
TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi’nde, denizlerin ve su kaynaklarının korunmasının önemi eğitimlerle pekiştirilerek anlatılıyor. 
2006 yılından bu yana Muğla’da TURMEPA eğitmenleri aracılığıyla 678 kurumdan, 100 bin 539 öğrenci ve 4 bin 148 öğretmene ulaşılarak eğitim verildi. TURMEPA’dan, “Aldığımız iki nefesten birini sağlayan denizlerimizi korumak için var gücüyle çalışan TURMEPA, herkesi bu amaca davet ediyor, öğrenci ve öğretmenlerin desteği ile daha fazla sayıda okula ulaşmayı hedefliyor” ifadeleri kullanıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP’li Sertel basın kartlarıyla ilgili üç önergede 11 ayrı soru sordu, tek yanıt aldı!Önceki Haber

CHP’li Sertel basın kartlarıyla ilgili ü...

"5.Turizm tedarikçileri buluşması" gerçekleştiSonraki Haber

"5.Turizm tedarikçileri buluşması" gerçe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar