İstanbul
DOLAR18.5039
EURO18.1433
ALTIN988.22
M. DİLEK ÖZKAN

M. DİLEK ÖZKAN

Mail: [email protected]

Etki ajanları

Etki ajanları

Kimdir Bu Etki Ajanları? 

Devletin bütünlüğünü ve Milletin huzurunu hedef alanlar arasında bir takım mevki ve makamlardan şahsiyetler de olmasına çok şaşırıyordum. Ta ki; bu güne dek hiç bilmediğim bir kavramla tanışana dek... 

"ETKİ AJANI" 

Nedir bu diye biraz araştırdım. Etki ajanı-ajanları hakkında internet taramasından edindiğim bilgiler şöyle;

"Etki ajanları istihbarat sevislerine ve uluslararası şirketlere çalışır.

Etki ajanları;

Politikacı

İş adamı

Hoca

Sanatçı

Asker

Bürokrat

Siyasetçi

Akademisyen

Medya

Gazeteci

Yazar

Hukukçu gibi her alandan olurlar.

Hizmet ettiği güç adına yönlendirme yapar." 

(Bir flooddan alıntı)

Yani  kısaca, özde Devletin bütünlüğünü sarsmayı, hükumetleri etkilemeye çalışır ya da halkı devlete ve hükumete karşı kışkırtmaya, kendi hedeflerini, ideolojilerini çeşitli kılıflar altında gizleyip dolaylı biçimde halka empoze edip yayma görevi yaparlar.

Terör örgütlerinin provokasyonlarına, kışkırtmalarına başlamak için seçtikleri kavramlar genellikle ülklerin sıcak gündeminde olan ya da toplumun hassasiyetle yaklaştığı meselelerdir! ( insan-hayvan hakları,mülteciler, kadınlar, inançlar, tercihler, ekonomi, adalet  eşitlik v.b.)

Bakmayın yazıma eklediğim klasik gizemli ajan görseline siz;

Etki ajanları birbirlerinden bağımsız, hatta farklı yaş, cinsiyet meslek,ideoloji ve kültür yapılarından bir çok neferden oluşur. Bunun nedeni tek tip görünmeden sanki halkın her kesimi propagandası yapılan konuda aynı görüşte buluşuyor algısı yaratmaktır! 

 TV'lerde, sosyal medyada, basında yayınlananları doğru algılayan sıradan zihinlerin " bak avukat ne demiş, bak vekil bey söylüyor, koca profesör yalan mı söyleyecek? " diye düşünmelerini sağlayarak yine bu sığ bakış açısına sahip kesimin desteği ile güçlenirler.

Sosyal medya günümüzde toplum üzerindeki etkisi, en hızlı ve etkili iletişim aracı olması, kullanıcıların okudukları şeylerin gerçekliğini ve kaynağını sorgulamadan paylaşarak hızla etkileşim kazandırmaları, özellikle troll - bott tabir edilen sahte hesaplarla yapılan propogandaların sorgulanmasının ve kullanıcısının kimlik tespitinin yapılmasının zor olmasının da verdiği rahatlıkla, buralarda açılan hesaplar vasıtasıyla kaos planlarını devreye sokmak isteyenler için biçilmez kaftandır!

Biri köpek sorunu der, beriki silahlanma der, öteki toplumun hassas olduğu başka bir meseleye sızar ve algı yönetimi yapar.

Bir çok sıfattan, mevki, makam ve meslekten etki ajanları böyle çalışırlar.

  Tüm bunları öğrendiğimden beri, farklı makam, mevki ve mesleklerden kişilerin köpek düşmanlığı kılıfı altında toplumda paniğe ve panik kaynaklı gelişen sorunlara yol açan söylemleri neden desteklediklerine artık şaşırmıyorum.
  

Artık bir vekil bunu nasıl söyler? Bir profesör bunu nasıl destekler? Bir hukukçu bunu nasıl talep eder? Bir bürokrat bunu nasıl destekler? gibi sorularımın tümüne yanıtın bu olduğuna inanıyorum. 
 

Ve tek amaçları farklı ve birbirinden bağımsız görünen guruplarca, farklı meseleleri tırmandırarak halkın huzurunu ve devlete güvenini yok ederek yasa dışı eylemlere teşvik edip doğacak ilk kaos ortamında bu neferleri saha sürmek!

 

Çünkü onlar KÖTÜLÜĞÜN ETKİ AJANLARI!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar