İstanbul
DOLAR18.641
EURO19.3227
ALTIN1054.1
M. DİLEK ÖZKAN

M. DİLEK ÖZKAN

Mail: [email protected]

İT = KÖPEK !

İT = KÖPEK !

İT=KÖPEK DEMEKTİR. 

 

Köpek kelimesini it biçimiyle kullanıp " it aşağılıktır " derken, köpekleri tenzih etmiş olmazsınız. Bu gerçeği unutmayın.

 

 Mantık yürütemiyorsanız, hamaset dolu yazılarınızda it kelimesini kullanmayın. Hayvan haklarını ihlal edenlere gösterdiğiniz "anlayışlı " duruşunuz ile çizdirdiğiniz tatlısu hayvan hakları savunucusu imanınızı kurtarayım derken, köpek düşmanlarıyla aynı üslubu kullanıp bir de tüy dikmeyin! 

İt demeyin. İt köpek demektir. Sözlükteki ilk anlamı budur.  Aşağılık falan da değildir. Aşağılık olan insanlar tarafından bu kelimeye ikinci bir anlam yüklenerek, hakaret unsuru olarak kullanılıyor olmasıdır. 

Ne tür bir konuda,  ne tür bir hamasetle süslerseniz süsleyin bu gerçek değişmez. Bu düşüncesizlik ile hiç bir hayvanı yazılarınıza malzeme yapmayın. 

Bazı kelimeleri ne amaçla kullanırsanız kullanın, ilk akla gelen köpek düşmanlığı üzerinden topluma empoze edilen anlamı olacaktır. Ve kamuoyunun bilinç altında yarattığı etki ile  köpek düşmanlarının propogandaları desteklenecektir. Biraz olsun kafanızı kullanın. 

Hayvan hakları savunmanın özünün "hayvanın varlığını zihnen ve şifahen dahi sömürmemekten" geçtiğini öğrenin. Olmuyorsa hayvanlardan da, yaşam haklarını savunmaktan da elinizi eteğinizi cekip uzak durun. 

Dip not:

Geçmişinizi de, bu gününüzü de iyi bilenler, tüm şakşakçılığınıza rağmen sizi makamlara kabul etmiyorlarsa sebebi değerin kimyası ile ilgili değildir. Belki de sizin kimyanızın bozuk olduğunu düşünüyor olmalarıyla ilgili olabilir. 
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar