İstanbul
DOLAR19.1125
EURO20.6874
ALTIN1200.1
MUSTAFA SARIİPEK

MUSTAFA SARIİPEK

Mail: [email protected]

Nurlar ışıklar içinde kal Halit Abi

Mustafa SARIİPEK

Halit Kıvanç, daha doğrusu Halit Abiciğim. 48 yıllık gazetecilik yaşantım da gerçekten tanışmak ve birlikte çalışmaktan büyük keyif aldığım nadir insanlardan birisi. Hele de kendisiyle Fenerbahçe’nin Portekiz takımlarından Guimaraes ile karşılaştığı maç seyahatimiz var ki anlatmaya doyamam. 
Halit abi ile yanlış olmasın ya 1983 ya da 84 yılında tanıştım. Henüz o zamanlar Sabah Gazetesi çıkmadan önce Mecidiyeköy’deki Yeni Asır Gazetesi’nin İstanbul bürosunda karşılaşmıştık. Şu anda kendisiyle kimin röportaj yaptığını hatırlamıyorum ama çok güzel bir anı yaşanmıştı. Birlikte çalıştığımız merhum Naci Yalınkılınç zaten her gün bizi aşırı derecede güldürürdü. Özellikle de Kemal Sunal’a da benzediği için yaptığı esprilere çok gülerdik. Yanlış yazarsam beni bağışlasınlar hatırladığım kadarıyla aynı gazetede çalıştığımız Gül Azer Roman, Halit Kıvanç ile bir röportaj yapacaktı. Halit Kıvanç gazete binamıza geldiğinde tabii ki hepimiz tanışma mutluluğu yaşamıştık. Hoş beşten sonra röportaj için bir odaya gitmeye hazırlanan Gül Azer Roman ile Halit Kıvanç’ın peşine elindeki not defteri ile Naci Yalınkılıç da girmeye hazırlanıyordu. Hepimiz şaşkındık. Soran gözlerle bakan Gül’e Naci Abinin, “Gül, sen Halit Abinin anlatacaklarına yetişemezsin, ben sana yardımcı olmaya geldim” şeklindeki yanıtına hepimiz dakikalarca gülmüştük. 

***
Halit Abinin mesleğini, mesleğine olan aşkını zaten anlatmaya gerek yok. Sevgi dolu, bilgili ve kültürlü olduğunu da öyle. Maçlardan sonraki yorumlarını okumak bir keyifti. Halit Abi ile yolumuz Fotospor’da kesişmişti. Fenerbahçe’nin Portekiz takımlarından Guimaraes ile yapacağı maç için ikimiz birlikte Portekiz’e gitmiştik. Maç öncesi, maç anı ve sonrasında Halit Abi ile koordineli çalışmanın keyfini hiç unutamam. Maçtan fotoğraf geçerken bile yanımdan ayrılmayan ve bana yardım etmeye çalışan o güzel insanı hep kendime örnek almaya çalıştım. 
Yorucu çalışmanın ardından dönüşte uçakta yorgunluktan uyuya kaldığımda çektiği fotoğrafı İstanbul’a döndüğümüzde karta bastırıp müdürlere, “Bakın Sarıipek nasıl çalışıyor” diyerek kendine özgü esprisini de yapmıştı. 
Devamında geçen günlerde her zaman herkese destek olmaya çabalayan Halit Abi’yi unutmak mümkün mü? Hep kalbimizde kalacaksın Halit Abi. 
Ne güzel insandın sen Halit Abi. 
Nurlar, ışıklar içinde kal. 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar