İstanbul
DOLAR23.3751
EURO25.2046
ALTIN1474.4

Odunpazarı’ndan annelere konser hediyesi

Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu ‘Yüzyıla Damga Vuran Türküler Konseri’ düzenledi. Şefliğini Kenan Pekgöz’ün yaptığı konser, Anneler Günü nedeniyle annelere hediye edildi.

 

Odunpazarı Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu, Kenan Pekgöz şefliğinde ‘Yüzyıla Damga Vuran Türküler Konseri’ düzenledi. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) gerçekleştirilen konser, Anneler Günü nedeniyle annelere ithaf edildi. Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı.

 

Sevilen ve yüzyıla damga vuran türkülerin seslendirildiği konserin sonunda ise Atatürk’e saygı bölümü düzenlendi. Gecenin sunucusu Serpil Mercan, Atatürk’ün kadınlara verdiği değeri anlatan bir konuşma yaptı. Tüm kadınlar adına Atatürk’e teşekkür eden Mercan, konuşmasında Atatürk’ün kadınlar hakkındaki düşüncelerine ve sözlerine yer verdi. Atatürk’e saygı bölümünde Atatürk’ün sevdiği eserler seslendirildi. Konser koronun, minik şef Arın Tercan şefliğinde İzmir Marşını söylemesi ile sona erdi. Tüm salon İzmir Marşına ayakta eşlik etti. 

 

 

 

                                                                

 

 

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar